27th Fiorenza International School Cup

 

27° FIORENZA INTERNATIONAL SCHOOL CUP
———————————————————–

             OCTOBER – NOVEMBER  2019

                 

                                                 Monday October 8th

 

Campo A                                                                                    Campo B

8.00 pm CAL vs FSU 1    2 – 12            8.00 pm  SYR 2 vs API  3 – 7
8.40 pm KSU 1 vs GON 1    1 – 11         8.40 pm SYR 3 vs API   2 – 8
9.20 pm SYR 1 vs KSU 2    8 – 0          9.20 pm FSU 2 vs KSU 3  7 – 1

 

   

 

 

 

                                                 Tuesday October 9th

 

 Campo A                                                                     Campo B

8.00 pm CAL vs GON 1   2-9                 8.00 pm  GON A vs ISI  1-6
8.40 pm FSU 1 vs JMU   7-2                 8.40 pm SYR 2 vs KSU 3 8-1
9.20 pm GON 1 vs FSU 1   5-5               9.20 pm API vs FSU 2  14-2

 

 

 

 

                                                  Wednesday October 10th

 

Campo A                                                                               Campo B

8.00 pm GON 1 vs JMU  2 – 0       8.00 pm  SYR 2 vs ISI 3 – 4
8.40 pm CAL vs JMU   1 – 9           8.40 pm  ISI vs SYR 3  7 – 4
9.20 pm ISI vs FSU 2   6 – 1           9.20 pm  GON A vs API  2 – 9 

 

 

 

 

                                                   Tuesday October 16th

 

Campo A                                                                                      Campo B

8.00 pm KSU 1 vs CAL     1 – 8        8.00 pm  GON A vs SYR 2  1 – 7
8.40 pm KSU 1 vs SYR 1  3 – 8        8.40 pm  SYR 2 vs FSU 2   6 – 2
9.20 pm SYR 1 vs FSU 1   2 – 8       9.20 pm  SYR 3 vs FSU 2   4 – 2
9.55 pm KSU 1 vs FSU 1  4 – 13

 

                                                   

 

 

                                                   Wednesday October 17th

 

Campo A                                                                                      Campo B

8.00 pm GON 1 vs SYR 1   2 – 2      8.00 pm  SYR 2 vs SYR 3  2 – 5
8.40 pm CAL vs KSU 2    12 – 3      8.40 pm  SYR 3 vs KSU 3  8 – 0
9.20 pm KSU 1 vs KSU 2  3 – 0       9.20 pm  GON A vs KSU 3  4 – 1

 

                                                   

 

                                                    Monday October 22nd

 

Campo A                                                               Campo B

8.00 pm SYR 1 vs JMU  2-0
8.40 pm KSU 1 vs JMU  2-6
9.20 pm CAL vs SYR 1  1-6

 

 

 

 

                                                    Tuesday October 30th

 

Campo A                                                                                      Campo B

8.00 pm ISI vs KSU 3   11 – 1            8.00 pm  GON A vs SYR 3 2 – 13
8.40 pm GON 1 vs KSU 2  15 – 0      8.40 pm  GON A vs FSU 2  3 – 5
9.20 pm KSU 2 vs JMU   0 – 12       9.20 pm  API vs KSU 3  13 – 1
9.55 pm KSU 2 vs FSU 1   1 – 11      9.55 pm   API vs ISI   5 – 1

 

 

 

 

 

                                                 Monday November 5th

 

Campo A                                                                         Campo B

7.30 pm  GON 1 vs KSU 3   13 – 3    7.30 pm  SYR 1  vs   GON A  2 – 1
8.10 pm  CAL vs SYR 2   5 – 7          9.00 pm  KSU 2 vs ISI   0 – 12
8.50 pm  FSU OSCEOLA vs JMU DUKES  2 – 2 8.50 pm  KSU 3 vs SYR 3  0 – 6

 

 

 

 

 

                                                   Tuesday November 6th

 

Campo A                                                                                Campo B

7.30 pm  KSU 3 vs GON 1  0 – 9       7.30 pm  GON A vs SYR 1   0 – 3
8.10 pm SYR 2 vs CAL  7 – 1             8.10 pm  ISI vs KSU 2  8 – 2
8.50 pm  JMU DUKES vs FSU OSCEOLA  3 – 0  8.50 pm  SYR 3 vs KSU 1  8 – 0

 

 

 

 

                                                    Tuesday November 13th

 

Campo A                                                                          Campo B

8.00 pm   GON 1 vs SYR 3  4 – 1             8.00 pm   SYR 1 vs ISI  2 – 1
8.45 pm   FSU RENEGADE vs SYR 2 12 – 3  8.45 pm   API vs JMU  5 – 3

 

 

 

                                                     Wednesday November 14th

Campo A                                                                         Campo B

8.30 pm   FSU RENEGADE vs SYR 1    8.30 pm  API vs GON 1

                                                9.05 pm FINAL (3 – 4)

                                               9.30 pm FINAL (1 – 2)

 

10.30 pm : CELEBRATIONS AT LION’S FOUNTAIN !!!!!!

GIRONE FIORENZA                         GIRONE LION’S

FSU 1 RENEGADE  –   16                   API                         – 18

GON 1                          –  14                    ISI                            – 15

SYR 1                          –   10                    SYR 3                      – 12

JMU DUKES            –   9                    SYR 2                     – 9

CAL                              –   6                FSU 2 OSCEOLA     – 6

KSU 1                          –   3                GON A                        – 3

KSU 2                          –   0                KSU 3                         – 0