25th Fiorenza International School Cup

Lions_FiorenzaStudentCup_Poster_NEW

25th FIORENZA INTERNATIONAL SCHOOL CUP 

                                                             OCTOBER – NOVEMBER 2017

                                                                   Monday October 2nd

Campo A                                                                                                                                          Campo B

7.15 pm SYR A vs KSU A   7-3                                                                    7.00 pm FSU vs GON 1   1-6

8.00 pm API vs KSU A      4-4                                                                        7.45 pm RICH vs FSU    4-3

8.35 pm SYR 1 vs GON 1    1-2                                                                      8.20 pm RICH vs KSU 1    9-0

9.05 pm GON A vs ISI       4-1                                                                        8.55 pm CAL vs GON 1    2-5

 

                                                                   Tuesday 3 Oct

Campo A                                                                                                                                        Campo B

7.15 pm AEF A vs ISA     10-6                                                                          7.00 pm KSU A vs ISI    3-4

8.00 pm ESE vs ISA        4-0                                                                           7.45 pm RICH vs SYR 1  8-6

8.35 pm ISA vs GON A      0-9                                                                         8.20 pm AEF vs FAA    4-9

9.05 pm AEF A vs GON A       3-5                                                                    8.55 pm FAA vs GON 1   3-4

                                                               Wednesday 4 Oct

Campo A                                                                                                                                       Campo B

7.15 pm AEF A vs API  2-2                                                                             7.00 pm ISI vs ISA 4-6

8,00 pm AEF A vs ISI   2-4                                                                            7.45 pm AEF 1 vs GON 1 4-9

8.35 pm SYR A vs ISA  6-8                                                                             8.20 pm AEF 1 vs FSU 1-6

9.05 pm KSU A vs ISA 1-3                                                                              8.55 pm FSU vs FAA 4-4

                                                                      Monday 9 Oct

Campo A                                                                                                                                            Campo B

7.15 pm API vs ESE     2-2                                                                               7.00 pm ACC vs AEF A   3-5

8.00 pm ACC vs ESE     2-3                                                                            7.45 pm FSU vs KSU 1    7-6

8.35 pm ACC vs SYR A     1-4                                                                         8.20 pm SYR 1 vs KSU 1   8-3

9.05 pm SYR A vs ISI      5-4                                                                           8.55 pm SYR 1 vs FSU    7-2

                                                                  Tuesday 10 Oct

Campo A

7.15 pm API vs ISA  4-5

8.00 pm API vs ISI  2-4

8.35 pm ESE vs ISI  2-3

9.05 pm ACC vs ISI  1-3

                                                                Wednesday 11 Oct

Campo A                                                                                                                                            Campo B

7.00 pm SYR A vs API         7-4                                                                       7.00 pm KSU 1 vs GON 1  3-8

8.00 pm ACC vs API            0-6                                                                       7.45 pm RICH vs GON 1    3-5

8.35 pm SYR A vs GON A     3-1                                                                      8.20 pm CAL vs FSU          2-4

9.05 pm ACC VS ISA            1-3                                                                        8.55 pm RICH vs FAA       6-8

                                                                            Monday 16 Oct

Campo A

7.15 pm ACC vs KSU A 2-4

8.00 pm AEF A vs KSU A 2-8

8.35 pm RICH vs CAL 3-3

9.05 pm KSU 1 vs CAL 1-1

                                                                              Tuesday 17 Oct
Campo A                                                                                                                                  Campo B

7.15 pm AEF A vs ESE  0 – 3                                                                                            7.00 pm RICH vs AEF 1  13-0

8.00 pm AEF A vs SYR A     0-3                                                                                   7.45 pm CAL vs FAA  3-6

8.35 pm API vs GON A      1 -5                                                                                      8.20 pm ESE vs SYR A   7-8

9.05 pm ESE vs GON A   1-2                                                                                        8.55 pm SYR 1 vs FAA  1-9

                                                                         Wednesday 18 Oct
Campo A                                                                                                                                    Campo B

7.15 pm KSU A vs GON A    1-5                                                                     7.00 pm CAL vs AEF 1  5-2

8.00 pm AEF 1 vs SYR 1  0-3                                                                          7.45 pm CAL vs SYR 1. 2-6

8.35 pm AEF 1 vs KSU 1   0-3                                                                         8.20 pm ACC vs GON A 1-8

9.05 pm FAA vs KSU 1    10-1                                                                         8.55 pm ESE vs KSU A 12-1

                                                                             Monday 6 Nov
Campo A                                                                                                                                     Campo B

7.30 pm 1\8 FINAL                                                                                                    7.30 pm 1\8 FINAL
8.15 pm 1\8 FINAL                                                                                                     8.15 pm 1\8 FINAL

                                                                                Tuesday 7 Nov
7.30 pm 1\8 FINAL                                                                                                    7.30 pm 1\8 FINAL
8,15 pm 1\8 FINAL                                                                                                     8.15 pm 1\8 FINAL

                                                                                 Monday 13 Nov
7.30 pm 1\4 FINAL                                                                                                     7.30 pm 1\4 FINAL
8.15 pm 1\4 FINAL                                                                                                      8.15 pm  1\4 FINAL

                                                                               Wednesday 15 Nov
7.30 pm 1\2 FINAL                                                                                                     7.30 pm 1\2 FINAL
8.30 pm FINAL

                              10.30 pm CELEBRATION at The Lion’s Fountain